Atbalsta programmas

Uzņēmumu apvienība „Latvijas Uzņēmējdarbības attīstības centrs” (LUAC) dod iespēju progresīvi domājošiem vietējiem uzņēmumiem kļūt par LUAC atbalsta un attīstības veicināšanas programmas dalībniekiem. LUAC radis iespēju programmas dalībniekiem nodrošināt pieeju pakalpojumiem dažādās jomās, pilnībā vai daļēji kompensējot izmaksas. LUAC pakalpojumus jau tagad izmanto vairāk kā 1500 uzņēmumi, kas novērtē iespējas un piedzīvo izaugsmi.

“Biznesa uzrāviens” atbalstu 2016. gadā ir izmantojuši tādi uzņēmumi, kā 3C, 66 North, Austrumu Baltijas Kompānija, Amazone, Amserv, Ankravs, Astro, Auto halle, Avalon hotel, Baltexim, Baltic Industry, BCG Riga, BigBank, Borenius, Būvserviss, advokātu birojs Novius, Cēsu novada pašvaldība, Consilium, CreditOn, Daugulis&Partneri, Dynasty, DnB Banka, Dona, Eco Building Industry, Enefit, Faneks, Glaskek, Grifs AG, Kokneses novada pašvaldība, Kronis, LatRosTrans, Latvenergo, Latvijas Autoceļu uzturētājs,  Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, Latvijas Valsts meži, Lextal, M.T.Z Serviss, Mērniecības datu centrs, Narvesen, Norvik Banka, NP Properties, Ojārs Āva un Dēli, Ošukalns, Pindstrup Latvia, Latakko, Reftrans Logistics, Reneprint poligrāfija, RicBerry, Rīgas Tehniskā universitāte, Saldus novada pašvaldība, Schmolz+Bickenbach, Siguldas novada pašvaldība, Sirowa Riga, Straupes piens, Svētes maize, Terra Express, Tiesu namu aģentūra, TÜV NORD Baltik, Valmieras novada pašvaldība, advokātu birojs Varul (iepriekš BDO Legal), Veselības centrs 4, Vincents Polyline, Westkredit, Yit Celtniecība un daudzi citi.

Dalības maksa visām “Biznesa uzrāviens” atbalsta programmām uzņēmumam sastāda tikai EUR 500 / gadā.

 

Atskatoties uz iepriekšējo periodu, var redzēt, ka LUAC atbalstu saņēmuši vairāk kā 500 uzņēmumi, kas darbojas visdažādākajās uzņēmējdarbības jomās, dažādos Latvijas reģionos. Tāpat LUAC nav šķirojis uzņēmumus pēc to lieluma, atbalstu saņēmuši gan nelieli uzņēmumi, gan savas nozares līderi. Priekšnoteikums ir viens – vēlme strādāt vēl mērķtiecīgāk un efektīvāk.

Kādu atbalstu uzņēmumi ir saņēmuši iepriekšējo 12 mēnešu laikā?

Vairāk kā 50 uzņēmumi saņēmuši atbalstu mārketinga stratēģijas izveidei ar 100% līdzfinansējumu, kur nozares vadošie eksperti izveidojuši uzņēmumiem koncepcijas, ko īstenot dzīvē un sasniegt nospraustos mērķus ātrāk.

Nedaudz mazāks bijis atbalsts eksporta veicināšanā – ap 15 uzņēmumiem. Iemesls viens – tirgus pagājušajā gadā nebija vēl tik aktīvs, kāds tas ir šobrīd. Arī pašu uzņēmumu gatavība eksportam nebija tik augstā līmenī.

Ap 100 uzņēmumiem saņēmuši atbalstu mārketinga, reklāmas un PR virzienam, saņemot 50-75% līdzfinansējumu dažādām aktivitātēm un vēl 30-40 uzņēmumi saņēmuši atbalstu tirgus izpētei 50-100% apmērā, izmantojot kvalitatīvās un kvantitatīvās izpētes metodes, noskaidrojot iedzīvotāju un klientu viedokli.

Vairāk kā 250 uzņēmumi saņēmuši 50% – 80% apmērā finansētas biznesa apmācības dažādu kursu, semināru un konsultāciju veidā, 20 uzņēmumiem līdzfinansēti izstāžu stendi izstādē RIGA FOOD 2014 50% apmērā jeb EUR 30 000 vērtībā.

Ko sola nākamais periods – 2015. gads?

Nākamajam periodam tiek plānots vēl plašāks atbalsta programmu klāsts. Palielināsies finansējums kā izstādēm (ne tikai RIGA FOOD 2015, bet arī MEŽS UN KOKS 2015, RIGA AGRO 2015, DĀRZS. FLORA 2015), tā arī inovāciju ieviešanai, sadarbībā ar „Latvia Invent”, atbalsts pārdošanas stimulēšanai un veicināšanai uzņēmumos, jo sadarbības pieredze rāda, ka praktiska palīdzība dod salīdzinoši labākus rezultātus.

Nākošajā periodā LUAC nedaudz sašaurinās uzņēmumu skaitu, kam tiks nodrošināts atbalsts, un veiks uzņēmumu – atbalsta programmu dalībnieku pārreģistrāciju, dodot iespēju piedalīties programmās arī tiem, kam vēl šāda iespēja nav bijusi.

Lai uzņēmums reģistrētos atbalsta programmām, tam jāaizpilda pieteikuma anketa, jānosūta LUAC birojam un jāvienojas jau par pirmo konsultāciju pie LUAC ekspertiem, lai varētu sastādīt sadarbības programmu.

Ja radušies kādi papildus jautājumi, interesenti aicināti sazināties ar LUAC sekretariātu.